Spotkanie JM Rektora UJ z medalistami AMP 2017/18

Czerwiec to w uniwersytecie czas podsumowań akademickich zmagań sportowych. Tradycją stało się spotkanie JM Rektora UJ oraz władz uniwersyteckich z medalistami - największych akademickich rozgrywek sportowych w Polsce - Akademickich Mistrzostw Polski. Tegoroczne spotkanie miało dodatkową "wisieńką na torcie" gdyż ten sezon zapisał się w annałach historycznym sukcesem.

Uniwersytet Jagielloński zajął w klasyfikacji generlanej AMP 9 miejsce oraz 3 miejsce wśród uniwersytetów. Odzwierciedleniem wyników była ilość medalistów, którzy w tym roku cieszyli się z zawieszanych na ich szyjach krążków z logiem AMP. To oni byli głównymi bohaterami uroczystości, która odbyła się w sercu Uniwersytetu Jagiellońskiego - Auli Collegium Novum.

Zjawili się w niej, Ci spośród reprezentujących Uniwersytet Jagielloński, którzy zdobyli medale AMP indywiudualnie oraz drużynowo. Zostali przywitani przez JM Rektora UJ prof. dr. med. Wojciecha Nowaka, który w imieniu władz UJ skierował do nich takie słowa:

- Gratuluję wszystkim zawodnikom i trenerom. Jesteśmy z Was dumni. Państwa osiągnięcia sportowe, przekładają się na sukces całego uniwersytetu. Walcząc o mistrzostwo, dajecie z siebie więcej, niż jest to od Was wymagane - mówił do medalistów Akademickich Mistrzostw Polski rektor UJ prof. Wojciech Nowak.

Medaliści otrzymali z rąk władz uczelni listy gratulacyjne oraz gadżety uniwersyteckie.

W imieniu zawodników i instruktorów głos zabrał trener Janusz Świerczek, który podziękował za możliwość spotkania i za wsparcie jakie otrzymują studenci sportowcy uniwersyteccy od władz uczelni. Podkreślił także, że takie spotaknia są bardzo budujące, motywują do dalszej pracy i uświadamiają, że czas przeznaczony na treningi i start w zawodach jest czasem dobrze zainwestowanym. Słowa podziękowania spłyneły także w kierunku osób, które z tzw. zaplecza w trakcie całego sezonu dbały o komfort pracy, wyjazdów na zawody wszystkich reprezentacji.

Spotkanie zostało zoorganizowane przez Biuro Sportu UJ.

Klasyfikacja generalna AMP:

Garść statystyk:
Klasyfikacja generalna: 9 na 144 uczelnie
Typ Uniwersytety: 3 na 15 uczelni
Ilość punktów AMP: 1934,5
Ilość zawodów: 35 / 43
Ilość zawodników: 288
Ilość osobostartów: 403
Ilość medali: 101 (Mężczyźni - 55; Kobiety - 46)

Medal drużynowo kl. generalna:
Złoty (2)- narciarstwo kobiet i futsal kobiet

Medal drużynowo w typie uniwersytety:
Złoty (4) - narciarstwo kobiet; futsal kobiet; narciarstwo mężczyzn; wioślarstwo mężczyzn
Srebrny (3) - trójbój siłowy, wioślarstwo mężczyzn, szachy
Brązowy (5)- tenis stołowy kobiet, ergometr wioślarski mężczyzn; snowboard, jeździectwo, koszykówka mężczyzn

Medal indywidualny kl. generalna:
Złoty (1)- Paulina Pawlikowska (snowboard)
Brązowy (1) - Julia Moczak (jeździectwo)

Medal indywidualny typ uniwersytety:
Złoty (5)
Paulina Pawlikowska (snowboard); Magdalena Piech (jeździectwo); Stanisław Hejmo (narciarstwo); Karol Wąsik (trójbój siłowy); Natalia Pawlaczek (pływanie);
Srebrny (4)
Julia Moczak (jeździectwo); Anna Wróbel (narciarstwo); Aleksandra Krawczyk (narciarstwo); Mariusz Stańczuk (wioślarstwo)
Brązowy (17)
Katarzyna Ordys (jeździectwo); Filip Bielec (judo); Robert Kumanek (judo); Mikael Gebresselasie (judo); Alicja Chmielarz (judo); Faustyna Sroka (judo); Aleksandr Tkachov (karate WKF); Aleksandra Krawczyk (narciarstwo); Justyna Sikora (narciarstwo); Kinga Madej (pływanie); Szymon Zych (siatkówka plażowa);Krzysztof Wiśniewski (siatkówka plażowa); Adam Sota (trójbój siłowy); Maciej Micek (trójbój siłowy); Rafał Zaręba (trójbój siłowy); Julia Styła (wioślarstwo); Maria Szamburska (wioślarstwo)