Streetball - Srebrne dziewczyny!

Dobiega koniec czerwca, więc pora podsumować mijający miesiąc pod kontem streetball-owych osiągnięć. Jednak zacznijmy po kolei. W tym roku Zarząd Klubu AZS Uniwersytet Jagiellońskiego postanowił stworzyć drużynę streetball-ową kobiet reprezentującą naszą Alma Mater na zawodach odbywających się na terenie całego kraju. Tak też się stało, nasze dziewczęta przyjęły nazwę CB KU AZS Uniwersytet Jagielloński (CB – skrót od ich wcześniejszej nazwy „Córy Boiska”).

Panie w tym miesiącu rozegrały już dwa turnieje. Pierwszy odbył się 9 czerwca w Częstochowie pod szyldem firmy BOSCH Grand Prix Polski w Streetballu. Na turniej zgłosiły się 4 drużyny damskie. Nagrodą główną był certyfikat pozwalający zagrać w finale tej imprezy, który będzie mieć miejsce w Kołobrzegu pod koniec sierpnia bieżącego roku. Nasze koleżanki zdobyły drugie miejsce! Rozegrały w turnieju 5 mieczów – 3 fazy grupowej oraz półfinał i finał. Podczas walki o finał wygrały z „Dziki” 17-6! Natomiast w finale zostały zdecydowanie pokonane 13-2 przez drużynę „Looney Tunes”.

Drugi turniej, jaki miały okazje zagrać nasze Panie w tym miesiącu to „Wakacje na sportowo”, który odbył się w Katowicach 23 czerwca. Mimo złej pogody organizatorzy zadbali o halę, gdzie mogły odbyć się zmagania koszykarek i koszykarzy. Tym razem do walki przystąpiło 5 drużyn w kategorii Open Kobiet. Nasza drużyna rozegrała 4 mecze wygrywając trzy z nich przed regulaminowym czasem! Stało się tak, ponieważ uzyskały 12 punktów, a tyle wystarczyło zdobyć, aby wygrać mecz.

Najtrudniejszy i zarazem najciekawszy mecz odbył się przeciwko drużynie „Girls Power”, w której można było zobaczyć w akcji dziewczyny z AZS Politechnika Krakowska. Mecz po regulaminowym czasie 10 minut zakończył się remisem 10:10. Według przepisów FIBA dogrywkę wygrywa drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 2 pkt. Na nasze nieszczęście była to drużyna Politechniki. Spowodowało to, iż nasze Panie ponownie zdobyły srebro. Mimo wszystko to bardzo dobry wynik ja na początek sezonu dwa srebra na dwa turnieje.

Po turnieju federacja FIBA podsumowała punkty za rozgrywki wszystkim naszym zawodniczkom, które obecnie znajdują się na następujących miejscach:
na dzień 28.06.2018

Karolina Domańska – wśród kobiet w Polsce: 59 oraz U23 kobiet: 31
Beata Ossysek – wśród kobiet w Polsce: 129
Wiktoria Borzęcka – wśród kobiet w Polsce: 130 oraz U23 kobiet: 79
Hanna Holovkova – wśród kobiet na Ukrainie: 235 oraz U23 kobiet: 179

(Ranking można śledzić na: https://play.fiba3x3.com/players)

Kolejny turniej przed naszą drużyną już w przyszły weekend. Panie zagrają w Toruniu!
Życzymy powodzenia i kolejnych miejsc na podium. KibicUJmy naszym!

Autor: Karolina Domańska
Foto: Fernanda Olszewska