Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMM: Koszykówka kobiet - podsumowanie sezonu 2017/18

Miniony tydzień był pełen emocji dla koszykarek naszego klubu. W poniedziałek 21 maja miał miejsce mecz KU AZS UJ vs. KU AZS AGH. Starcie odbyło się na hali naszych sąsiadów.

Panie niestety uległy po raz kolejny w tym sezonie AGH 65:53. Pierwsza połowa meczu była zdecydowanie wygrana przez nasze sąsiadki z Piastowskiej 41:34 i to te punkty pozwoliły wygrać naszym przeciwniczką cały półfinał, a następnie dostać się do finału Akademickich Mistrzostw Małopolski. Natomiast przegrana naszych dziewcząt – koszykarek Uniwersytetu Jagiellońskiego doprowadziła je do walki o 3 miejsce w AMM. Starcie to rozegrano przeciwko KU AZS UEK 24 maja (czwartek) tym razem dziewczyny z UJ miały przewagę własnego boiska i być może również to było kluczem do sukcesu, który udało im się osiągnąć, po raz trzeci z rzędu wygrywając 74:60!!!

Mecz nie należał do najprostszych, ponieważ wynik był w trzech kwartach na styku, aż do czwartej, którą wygrały 9 punktami. Ostatecznie tak jak już poinformowaliśmy nasze dziewczyny zdobyły 3 miejsce w AMM. Niestety to był już ostatni mecz w tym sezonie naszych Pań. Jednak pamiętajmy jeszcze o Finale Akademickich Mistrzostw Polski, który rozpoczyna się już 31 maja w Krakowie, a nasze dziewczęta dostały się do najlepszej 16-stki w Polsce. Zatem w dniach 31 maja - 2 czerwca mamy ostatnią szansę, aby zobaczyć koszykarki Uniwersytety Jagiellońskiego w akcji w tym roku akademickim. Przybywajmy licznie na halę AGH, UEK, Wisły i Cracovii, aby kibicować naszym. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w osiągnięciu jak najwyższego wyniku.