AMP: Trójbój siłowy, Katowice 4-6.05.2018 r.

W dniach 4 – 6 maja w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym, gdzie jak co roku KU AZS UJ był godnie reprezentowany. Drużyna uczelniana składała się z 7 zawodników i jednej zawodniczki.

Po ciężkich zmaganiach i wymagających startach nasza drużyna zdobyła łącznie 5 medali. Indywidualnie w klasyfikacji uniwersytetów medale uzyskali: Rafał Zaręba (III miejsce w kat. 74 kg), Karol Wąsik (I miejsce w kat. 83 kg), Maciej Micek (III miejsce w kat. 83 kg) oraz Adam Sota (III miejsce w kat. 93 kg). Cała drużyna w klasyfikacji uniwersytetów zajęła II miejsce, do czego przyczyniła się cała drużyna (Daniel Kwiatkowski, Szymon Barwacz i Dominik Nowogórski). Gratulujemy zawodnikom, trenerowi Januszowi Świerczkowi, a przede wszystkim jedynej naszej zawodniczce Beacie Błaszczyk.

Autor: Daniel Kwiatkowski

Więcej: https://www.facebook.com/amp.trojboj.silowy/