AMP: Koszykówka kobiet - Półfinał C, Katowice 26-29.04.2018 r.

W ostatni weekend kwietnia koszykarki z Uniwersytetu Jagiellońskiego z sukcesem zaprezentowały swoje umiejętności na Półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet. Półfinał C odbywał się w Katowicach od 26 do 29 kwietnia 2018 roku. Nasze dziewczyny w grupie zmierzyły się z Uniwersytetem Ekonomicznym z Katowic, Politechniką Rzeszowską, UE z Krakowa oraz katowickim AWF.

Pierwszy mecz, z krakowskim rywalem, drużyna trenera Osolińskiego wygrała 41:35. Najwięcej punktów, 13,  rzuciła Marta Sokołowska. W drugim meczu dziewczyny również odniosły zwycięstwo, pokonując Politechnikę Rzeszowską 45:14.

Sobotni mecz z AWF Katowice zakończył się korzystnym wynikiem dla naszej drużyny. Jednak dziewczyny musiały włożyć w to zdecydowanie więcej energii, bo rywal okazał się równie waleczny i zdeterminowany. Gra zespołowa i spokój na boisku doprowadziły do wygranej. Aż 19 punktów zdobytych przez Hannę Holovkovą pozwoliło na osiągnięcie wyniku 52:50. W kolejnym meczu, z Uniwersytetem Ekonomicznym z Katowic, krakowianki musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając po dogrywce 66:69.

W niedzielnym półfinale nasza drużyna spotkała się z Politechniką Krakowską, a mecz zakończył się porażką 22:45. W meczu o 3 miejsce dziewczyny miały szansę na rewanż z katowickim Uniwersytetem Ekonomicznym, z którym dzień wcześniej przegrały. Umiejętnie wykorzystały tę szansę, a mecz zakończył się wynikiem 53:40, co zapewniło dziewczynom z UJ-otu awans do finału Akademickim Mistrzostw Polski z trzeciego miejsca, który odbędzie się w Krakowie od 30 maja do 2 czerwca.

Autor: Izabela Czak