AMP: Piłka siatkowa kobiet, Półfinał C, Lublin 12-15.04.2018 r.

Podczas turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski w Lublinie 13 drużyn rywalizowało w czterech grupach, aby znaleźć się w najlepszej czwórce awansującej do finału Akademickich Mistrzostw Polski.

Drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego wylosowana została do Grupy B wraz z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie oraz Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu.

Pierwszy dzień zmagań to same dobre informacje dla zawodniczek UJ, bowiem wygrały 2:0 z UPr w Lublinie zapewniając sobie wyjście z grupy i udział w ćwierćfinałach. W sobotę najlepsze stwierdzenie określające nasze dziewczyny to „ranne ptaszki”, ponieważ już o 8 rozegrały drugi mecz w grupie. Mimo, iż trzon zespołu PWSTE w Jarosławiu stanowiły II-go ligowe zawodniczki będące liderem w lidze państwowej, mecz był wyrównany do stanu 17:17. Niestety ostatecznie uległy przeciwniczką, a cały mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Wychodząc z drugiego miejsca, tego samego dnia czekał na nie jeszcze jeden mecz. O 20stej siatkarki Uniwersytetu Jagiellońskiego rozegrały mecz z PWSZ Krosno. Zawodniczki grające na co dzień w I lidze państwowej pozbawiły nadziei awansu do finału Akademickich Mistrzostw Polski, pokonując zawodniczki UJ 2:0.

Ostatni dzień rozgrywek wyłonił zwycięzcę oraz całą klasyfikację drużyn biorących udział w półfinałach Mistrzostw Polski strefy C. Zwycięzcą zostały zawodniczki PWSZ Krosno, natomiast drużyna UJ stanęła przed szansą rewanżu za mecz o 5 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski, ponieważ pierwszy niedzielny mecz rozegrała z CMUJ. W pełnym składzie zespół UJ wygrał 2:0 i spokojnie mogły czekać na mecz o miejsce 5 turnieju z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Po rozegraniu intensywnego weekendu, zabrakło sił, aby „postawić kropkę nad i” szczególne w końcówce pierwszego seta. W meczu lepsze okazały się dziewczyny z AGH, wygrywając 2:0 i plasując się na miejscu tuż za czwórką premiowaną awansem. Uniwersytet Jagielloński zakończył udział w półfinale Mistrzostw Polski strefa C na miejscu 6.

Autor: G.Sowa