AMM: Piłka siatkowa kobiet - 2017/18

Siatkarska reprezentacja kobiet Uniwersytetu Jagiellońskiego pod opieką trenera Zenona Matrasa od listopada do marca rozegrała 10 meczy w ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski. Nasze Panie zajmując 6 miejsce w AMM zapewniły sobie awans do turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski.

W grupie AMM zmierzyły się kolejno z reprezentacją Krakowskiej Akademii, Uniwersytetu Rolniczego, Akademii Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego.  Zespół poniósł jedną porażkę, ulegając jedynie AWFowi, co w ostatecznym rozrachunku dało drugie miejsce w grupie i awans do fazy playoff AMM.

W dwumeczu ćwierćfinałowym z drużynę AZS PWSZ Tarnów, niestety, dwukrotnie zespół musiał uznać wyższość Tarnowianek, nie tracąc jednak szans awansu na półfinał Akademickich Mistrzostw Polski.

Decydującym okazał się dwumecz z Uniwersytetem Pedagogicznym, który został pokonany już w grupie 2:0. W dwumeczu nikt nie wykorzystał atuty własnej hali, za każdym razem to goście wychodzili zwycięsko z rywalizacji. Decydujące okazały się małe punkty, których więcej zgromadził Uniwersytet Jagielloński, tym samych przed rozegraniem ostatniego meczu w ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski zapewnił sobie awans do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski.

Ostatni mecz AMM to prawdziwe derby UJ. Reprezentacja UJ w osłabionym składzie, grając „na wyjeździe” po walce przegrała z reprezentacją Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego 3:2.

Mimo zajęcia 6 miejsca w Akademickich Mistrzostwach Małopolski, najważniejszą informacją okazałą się szansa gry i walki o wyższe cele na pierwszym szczeblu Akademickich Mistrzostw Polski.

Auto: G.Sowa