AMP: Brydż sportowy, Chorzów 15-17.03.2018 r.

W dniach 15-17 marca 2018r. w Chorzowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym.

Brydż

Uniwersytet Jagielloński reprezentowały w tym roku cztery pary: Aleksandra Pacura – Jędrzej Hodor, Katarzyna Roszyk – Adam Schimke, Antoni Machowski – Paweł Zalecki oraz Ewa Beldzik – Elżbieta Gołdyn, zajmując odpowiednio miejsca: 29., 34., 44. i 47. w turnieju par. Wszystkie nasze pary uzyskały wyniki powyżej 50%. Łącznie w tym turnieju brało udział ponad 80 par. W drugiej części zawodów, w turnieju teamów, naszej reprezentacji udało się wywalczyć miejsca 12. oraz 16. (na 36 startujących drużyn).

Dzięki zmaganiom naszym zawodników Uniwersytet Jagielloński uzyskał 12. miejsce w klasyfikacji generalnej (na 24 startujące uczelnie) oraz 5. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów – jest to wynik wyższy w porównaniu do poprzedniego roku i mamy nadzieję, że taka tendencja utrzyma się także w przyszłorocznych zawodach.