Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Akademickie Mistrzostwa Polski - najważniejsza impreza sportowa dla sekcji uczelnianych AZS. Obecnie mają formułę jednoroczną i obejmują 48 dyscypliny, w których jest prowadzona klasyfikacja drużynowa.

Ponad połowa z dyscyplin rozgrywana jest w systemie eliminacyjnym. Oznacza to, że do występu w finale potrzebne jest przejście jednego lub dwóch etapów eliminacji. Pozostałe dyscypliny rozgrywane są w formule jednych zawodów skupiających wszystkie zainteresowane uczelnie z całej Polski. 

Do punktacji generalnej wlicza się punkty zdobyte przez uczelnię we wszystkich dyscyplinach, w których dana uczelnia została sklasyfikowana w ramach rozgrywek AMP. Zdobycie największej liczby punktów daje uczelni tytuł Akademickiego Mistrza Polski. Zwycięstwo w jednej z dyscyplin upoważnia zaś uczelnię do udziału w Akademickich Mistrzostwach Europy. W ramach Akademickich Mistrzostw Polski prowadzone są także klasyfikacje Mistrzostw Polski Typów Uczelni. 

Powyższa forma cyklu rozgrywek funkcjonuje od 2008 r., a początek rozgrywek międzyuczelnianych pod nazwą Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych miał miejsce w 1961 r.

Oficjalna strona Mistrzostw: https://www.ampy.pl/
Fanpage na FB: https://www.facebook.com/AMPyAZS

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Klub w mediach społecznościowych