AMP: Wioślarstwo, Bydgoszcz 17-19.05.2024 r.

Emocje opadły, długo nas trzymały dlatego z lekkim opóźnieniem zdajemy relacje z tego co wydarzyło się podczas AMP w wioślarstwie. Cel dla naszej męskiej ósemki był jasny, złoty medal i przepustka na Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie.

Atmosfera w grupie, wykonana praca podczas przygotowań i wygrana eliminacja do finału A  wskazywały, że cel zostanie osiągnięty. Bieg finałowy okazał się bardzo szybki w tym roku i uzyskany świetny czas 3:02 niestety dał naszej osadzie dopiero piątą pozycję. Zwyciężyła ósemka z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy z czasem 2:55 a naszym zawodnikom do brązowego medalu zabrakło 3 sekund. W zawodach wystartowało 16 ósemek męskich.

Nasza kobieca ósemka również zaprezentowała wysoki poziom w tym roku.
Eliminacje do finału A były bardzo zacięte a o wejściu zadecydowały dosłownie setne sekundy. Nasza kobieca osada zakończyła rywalizację finałową na czwartym miejscu z czasem 3:41 a złote medale w tym roku odebrały panie z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (3:24). Do konkurencji ósemek ze sternikiem kobiet zgłosiło się 8 uczelni.

Z Bydgoszczy wyjechaliśmy z drużynowym sukcesme, brązem w klasyfikacji uniwersytetów i 7 miejscem w klasyfikacji generalnej na 20 zgłoszonych uczelni.

Cieszymy się tym małym sukcesem i trenujemy dalej do kolejnych AMP w 2025 roku.

Wyniki: Microsoft Word - 2324_wioslarstwo_wyniki (azs.pl)

Autor: Mariusz Stańczuk