Puchar AZS w kolarstwie szosowym, Nowy Targ 19.05.2024 r.

W dniu 19 maja 2024 roku w Nowym Targu odbyły się zawody o Puchar AZS w kolarstwie szosowym. Wyścig organizowany był przez AZS w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu. Naszą uczelnię reprezentował Bartosz Bąk (student informatyki gier komputerowych). Trasa liczyła 82km (łącznie z przejazdem honorowym) i obejmowała podjazd pod Pyzówkę 5 razy.

W całym wyścigu wzięło udział 16 mężczyzn i 5 kobiet. Od samego początku w wyścigu kolarze nadawali wysokie tempo. Zawodnicy zmagali się z trudną pogodą, ponieważ na drugim okrążeniu przeszła burza, a silny deszcz padał na trasie aż do końca wyścigu. Nasz uczestnik zajął 9. miejsce ze stratą 15 minut.

Wyniki: 24_puchar_azs_kolarstwo_szosowe_wyniki.pdf
Strona FB zawodów: Akademicki Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym | Nowy Targ | Facebook