AMM: Lekkoatletyka, Kraków 09.05.2024 r.

W dniu 9 maja na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Małopolski w lekkiej atletyce. Liczna, bo 35 osobowa, męska i żeńska kadra Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie stanęła do rywalizacji z studentami i studentkami małopolskich uczelni wyższych.

Podczas zawodów zarówno humory jak i pogoda dopisały, co pozwoliło naszym zawodnikom osiągnąć świetne rezultaty!
Maciek Bielski wybiegał złoto na 1500 m, sztafeta kobieca 4x 100 m w składzie: Magda Słyś, Aga Hyrnik, Aga Wilgocka, Oliwia Jewuła pobiegły po srebro, a Marcin Kucz pchnął kulę na prawie 11 metr co dało mu medal brązowy.

Drużynowo męska Reprezentacja UJ zajęła 4 miejsce tuż za podium, a Panie uplasowały się na miejscu nr 6 w województwie.

Gratulacje dla naszych medalistów, a także dla całej naszej kadry!

Tegoroczne wyniki są bardzo obiecujące i już nie możemy się doczekać AMP ów, które w dniach 23-26 maja odbęda się w Białymstoku.

Wyniki: wyniki-LA-9.05.2024.pdf (azs.krakow.pl)

Autor: Marcin Hamielec