Regaty wioślarskie Sveti Duje, Split 11-12.05.2024 r.

Ósemka wioślarska kobiet Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie wystartowała pierwszy raz w międzynarodowych regatach Sveti Duje, które rozegrano w Splicie w dniach 11-12 maja.

Czas w Chorwacji był pełen emocji, wysiłku ale i słońca. W zawodach wzięło udział 16 osad męskich oraz 8 damskich. Kobieca osada Uniwersytetu Jagiellońskiego 8+KA zmierzyła się z osadami z Oxfordu, Splitu i Zagrzebia w wyścigu na 1000 m.
Nasza osada uzyskała w kwalifikacjach czas 3 min 51.2 sek. Niestety pomimo zdobycia 5 wyniku ogółem w kwalifikacjach, tylko 3 pierwsze miejsca każdego wyścigu dawały awans do finału A.  Finalenie osada zajęła 5 miejsce.
Finał A u kobiet zwyciężył Oxford, u Panów wygrali wioślarze z Cambridge. Wiosłowanie na morzu było wyzwaniem, ale i okazją do zdobycia cennego doświadczenia.

W niedzielę była okazja by oglądać na żywo „Legends Race”, w którym ścigały się osady z Oxfordu, Cambridge oraz Splitu na dystansie 250m.

Start w zawodach był okazją do zdobycia kolejnego doświadczenia na regatach, wzmocnił ducha naszej drużyny oraz był super rozgrzewką przed zbliżającymi się AMP w Bydgoszczy. Wracamy na treningi i już w ten weekend widzimy się na torze regatowym Brdyujście.

Więcej: Regatta Sveti Duje – Regatta Sveti Duje Split Croatia (rsd.hr)

Autor: Izabella Golec