AMP: Szermierka, Warszawa 11-12.05.2024 r.

W niedzielę 12 maja w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szermierce. Uniwersytet Jagielloński reprezentowała cztery osoby - dwóch Panów i dwie Panie.

W kategorii mężczyzn, rozstawiony 6 po eliminacji grupowej, Mikołaj Radosz przegrał walkę o najlepszą ósemkę tylko jednym punktem 14:15 kończąc tym samym zawody na 11 miejscu. Taki wynik pozwolił mu uzyskać 2 miejsce w kategorii Uniwersytet. Drugi ze szpadzistów Tymon Kukier wywalczył 27 miejsce.

W kategorii kobiet udział wzięła Emilia Czajka oraz Wiktoria Zamachowska. Emilia w walce o wejście do pierwszej ósemki musiała uznać wyższość Barbarze Brych, która zdobyła w ten dzień brązowy medal. To dało jej ostatecznie wysokie 14 miejsce oraz 2 miejsce w kategorii Uniwersytet. Wiktoria niestety przegrała walkę o 16 jednym punktem 14:15 co ostatecznie uplasowało ją na 24 miejscu.

W klasyfikacji generlanej Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zajęła 19 miejsce w typie uniwersytety 5 miejsce.

Skład Reprezentacji:

Emilia Czajka
Wiktoria Zamachowska
Tymon Kukier
Mikołaj Radosz

Wyniki: Microsoft Word - 2324_szermierka_wyniki (azs.pl)

Autor: Emilia Czajka