Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Klub w mediach społecznościowych

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

AME: Tenis, Granada 3-10.07.2023 r.

AME: Tenis, Granada 3-10.07.2023 r.

W dniach 3-10.07.2023 nasza reprezentacja tenisowa brała udział w Akademickich Mistrzostwach Europy, które rozgrywane były w hiszpańskiej Granadzie. Panowie po udanym turnieju uplasowali się na 8 miejscu w klasyfikacji końcowej.

O wrażenia z AME zapytaliśmy członków naszej ekipy:

Wojtek Kasperski:

„Na plus oceniłbym finalny wynik całego turnieju. W grupie na początku pierwszy mecz z Cyprem był dobry na wejście w turniej. Wygraliśmy 3:0, z Pawłem zagraliśmy dwa single i debla. Kolejny dzień to mecz z Girona, gdzie Hiszpanie prezentowali się jako bardzo dobra drużyna. To był ciężki pojedynek. Pierwszy mecz singlowy rozgrywałem ja i niestety nabawiłem się lekkiej kontuzji. Później każdy z chłopaków rozegrał po jednym meczu i wyszło to naprawdę fajnie. Wszyscy dołożyli swoją cegiełkę i mieli wkład w zwycięstwo, które było bardzo ważne. W następnym dniu zagraliśmy z Norwegią. Z uwagi na uraz ja nie brałem udziału w pojedynkach, za to chłopaki dali z siebie wszystko - wygraliśmy 3:0. To zwycięstwo dało nam pierwsze miejsce w grupie. W ćwierćfinale trafiliśmy na bardzo mocną drużynę z Niemiec, która finalnie zajęła 3 miejsce na tych Mistrzostwach. Niestety, mój mecz singlowy był naznaczony moim wcześniejszym urazem. Nie udało się nam sprostać temu zadaniu. Natomiast najbardziej dramatycznym meczem okazało się starcie z gospodarzami, Uniwersytetem w Granadzie. Po wygranej Kuby w singlu i mojej porażce, decydujący okazał się debel z Pawłem. Graliśmy bardzo późno, w dodatku było sporo kontrowersji w sędziowaniu tego meczu. Pozostał nam duży niedosyt, ponieważ zostaliśmy niesłusznie okradzeni o kilka punktów meczu. Finalnie jednak możemy stwierdzić, że to był dobry mecz w naszym wykonaniu. 
Na koniec pozostał nam mecz z Niemcami, którego niestety też przegraliśmy.W pierwszym pojedynku Janek zagrał swojego pierwszego singla na turnieju. 
Jeśli chodzi o rezultat końcowy turnieju, 8 miejsce bralibyśmy w ciemno!”

Paweł Godek:

„Cały turniej zaliczam na plus. Było to cudowne doświadczenie jeśli chodzi o wymiar sportowy. Cała nasza drużyna wzmocniła się mentalnie i mogliśmy nabrać większej pewności siebie. Jestem przekonany, że to doświadczenie zaprocentuje w naszych przyszłych meczach i będzie mieć przełożenie na kolejne sukcesy.
Tenisowo, być może brakło nam trochę ogrania. Wszyscy studiujemy i nie mieliśmy wystarczająco czasu na grę, nauka jest priorytetem. Natomiast każdy dał z siebie wszystko, każdy dołożył swoją cegiełkę, każdy walczył na całego. Temperatury w Hiszpanii na pewno były dla nas bardzo wymagające. Ciężko było zagrać na każdym meczu na 100% swoich możliwości. Z mojej perspektywy w meczu przeciwko Niemcom te mięśnie już odmawiały posłuszeństwa, chłopaki także mieli takie odczucia. Ogólnie sportowo - super wynik, super wyjazd. Czy mogliśmy więcej? Pewnie to 6 miejsce mogło być w zasięgu, mogliśmy wygrać z gospodarzami i sam czułem, że jesteśmy od nich lepsi. Natomiast także wziąłbym ten wynik w ciemno. Nic tylko się cieszyć i być dumnymi, że godnie reprezentowaliśmy naszą Uczelnie”

Kuba Mazurek:

„Jeśli chodzi o Akademickie Mistrzostwa Europy, jesteśmy bardzo wdzięczni, że mogliśmy tu być. Dostaliśmy się tutaj, ponieważ w ubiegłym roku zdobyliśmy Wicemistrzostwo Akademickich Mistrzostw Polski. Mogliśmy liczyć na wiarę i wsparcie ze strony Uczelni i AZS UJ, za co dziękujemy. Patrząc na całe zawody, jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Ósme miejsce na 16 drużyn, gdzie poziom był bardzo wysoki, a o wielu drużynach można było by powiedzieć, że prezentują poziom światowy. Tak więc końcowy wynik to według nas bardzo dobry rezultat. Jeśli chodzi o organizacje całego turnieju, wszystko było przygotowane na najwyższym poziomie. Mieliśmy zapewnione wyżywienie, hotel, transport, korty treningowe, nawodnienie, przekąski w czasie meczy - wszystko co można było tylko chcieć. Z tego miejsca chciałbym podziękować naszemu Trenerowi, który to wszystko zorganizował i zadbał o to, że mogliśmy się tutaj dostać. Trener pomagał nam, wspierał, motywował na miejscu, a także był wsparciem w planowaniu treningów, ustalaniu taktyki na mecz. Odegrał dużą rolę w czasie turnieju i jestem mu za to bardzo wdzięczni, że pociągną to przedsięwzięcie od początku do końca. Mamy nadzieję, że będziemy jeszcze nie raz mieć okazje do grania w zawodach na poziomie europejskim. Tym samym, chcielibyśmy zdobywać wysokie lokaty na zawodach w Polsce. Tym turniejem udowodniliśmy, że można w nas zainwestować i jesteśmy w stanie walczyć z topowymi drużynami w Europie. Mamy nadzieje, że kolejne takie przygody są przed nami”

Serdecznie gratulujemy Wam udanego występu na Akademickich Mistrzostwach Europy i dziękujemy za piękne reprezentowanie nas na hiszpańskich kortach!

Skład AZS UJ:
Wojciech Kasperski, Jakub Mazurek, Paweł Godek, Jan Chrapisiński
Trener: Marcin Wróbel

Pełne wyniki:
https://results.eusa.eu/index.php?page=index&event=59&menu=1

Zdjęcia: Trener Marcin Wróbel, EUSA Granada 2023

Zobacz galerię zdjęć