AMM: Futsal kobiet - faza grupowa

Zespół futsalistek Uniwersytetu Jagiellońskiego zakończył fazę grupową rozgrywek Akademickich Mistrzostw Małopolski z kompletem zwycięstw zajmując w swojej grupie pierwsze miejsce. Kolejna faza gier zaplanowana jest w nowym roku ( 6 stycznia 2023 r.) na obiektach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie gdzie kobiece reprezentacje małopolskich uczelni będę walczyć o medale AMM. Uniwersytet Jagielloński w meczu o finał zmierzy się z obecnym mistrzem AMM i z gospodarzem turnieju UEK Kraków o godzinie 13:00.

Bardzo pozytywnie o postawie zespołu w ostatnich tygodniach wypowiedział się trener zespołu Bartłomiej Łukacz:
Fazę grupową ukończyliśmy z kompletem zwycięstw i bilansem bramkowym +12 w 3 spotkaniach. Wynik imponujący, aczkolwiek nie przyszedł łatwo. Faza grupowa za nami i teraz przygotowujemy się do fazy pucharowej.

AZS UJ - AZS ANS Nowy Sącz 4:0
W pierwszym spotkaniu z ANS Nowy Sącz wynik 4:0 wskazuje na łatwe spotkanie, ale w kilku sytuacjach bardzo dobrze ze swoich obowiązków wywiązała się bramkarka - Denisa Mochnacka. Natalia Nosalik miała swój dzień i zdobyła wszystkie 4 bramki.

AZS UJ - AZS CM UJ 8-2
W starciu na niewielkich rozmiarów boisku z CM UJ gra z kolei toczyła się bardzo szybko. Weszliśmy bardzo dobrze w to spotkanie zdobywając w krótkim czasie kilka bramek, ale przeciwnik wyprowadzał groźne kontrataki i po dwóch takich straciliśmy 2 gole. Dla naszego zespołu natomiast bramki zdobywały: Weronika Smaza, Natalia Nosalik, Julia Mordel 2, Wiktoria Potera, Kamila Trojan, Justyna Maziarz i Aleksandra Hynek.

AZS UJ - AZS UP 3-1
Ostatnim naszym przeciwnikiem w fazie grupowej był UP. Tutaj przeciwnik skupił się głównie na obronie własnej bramki, co utrudniało otwarcie wyniku. Jednak niezawodna Natalia Nosalik dwukrotnie znalazła drogę do bramki przeciwniczek, a swoje trafienie w drugiej połowie dołożyła Weronika Wójcik. Przeciwnik w końcówce spotkania zdołał wyprowadzić kontratak zakończony golem.

FUTSAL KOBIET – AZS Kraków | Oficjalna strona Akademickiego Związku Sportowego Organizacja Środowiskowa w Krakowie