Rewelacyjna runda Jagiellonek

Po pierwszej rundzie rozgrywek sezonu 2022-2023 drużyna AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego z bilansem siedmiu zwycięstw, dwóch remisów i dwóch porażek zajmuje miejsce tuż za podium w Ekstralidze Piłki Nożnej Kobiet PZPN. Do miejsca medalowego zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Kroka traci 4 punkty. Liderem rozgrywek jest obecnie zespół GKSu Katowice.

Puchar Polski PZPN
Do udanych występów w lidze drużyna dołożyła równie dobre wyniki w rozgrywkach Pucharu Polski. Po wysokich wyjazdowych wygranych w Kostrzynie nad Odrą (9:0) oraz w Wyszkowie (6:0) nasza drużyna wywalczyła awans do 1/8 finału tych rozgrywek. Kolejne mecze już wiosną 2023 roku.

AZS UJ II Kraków
Solidarnie z pierwszą drużyną rozgrywki na szczeblu 2 ligi piłki nożnej na czwartym miejscu zakończyły też zawodniczki występujące w prowadzonych przez trenera Piotra Sędora drużynie AZS UJ II Kraków. Zespół rezerw może pochwalić się bilansem 8 zwycięstw i 3 porażek.

Akademia Młodych Jagiellonek - zespoły młodzieżowe
Równie udane były występy wszystkich drużyn młodzieżowych trenujących w klubie, z których największym sukcesem może się pochwalić drużyna kategorii u-13, która wywalczyła awans na szczebel centralny, gdzie na wiosnę reprezentować będzie Małopolskę.

Reprezentacja Polski PZPN
Znakomita postawa naszych zawodniczek zaowocowała kolejnymi powołaniami do Reprezentacji Polski. W seniorskiej Reprezentacji Polski występowały Karolina Klabis i Anna Zapała, a do drużyn młodzieżowych powoływane były Paulina Guzik i Wiktoria Sroka. Jeszcze liczniejsza grupa zawodniczek brała udział w zgrupowaniach kadr wojewódzkich.

Efektowna gra Jagiellonek znalazła uznanie również na antenach telewizyjnych, bo aż 3 spotkania naszej drużyny były transmitowane na żywo przez TVP Sport :
AZS UJ Kraków w SPORT.TVP.PL - transmisje, wideo, informacje sportowe

Plebiscyt Sportowy Gazety Krakowskiej
Dodatkowo dobre występy drużyny zaowocowały nominacjami do nagrody w Plebiscycie Sportowym Gazety Krakowskiej zarówno dla drużyny, jaki i jej trenera Krzysztofa Kroka, a także kilku zawodniczek - Aleksandry Nieciąg,  Karoliny Klabis, Wiktorii Sroki oraz Anna Zapały. Aktualne wyniki i instrukcję głosowania można znaleźć na
PLEBISCYT SPORTOWY Zgłoś kandydatów do nagród dla sportowców, trenerów, drużyn i sportowych talentów | Gazeta Krakowska

Wierzymy, że po dobrze przepracowanej przerwie w rozgrywkach rozpoczynająca się już 25 lutego 2023 roku runda wiosenna będzie równie udana, a drużyna seniorek włączy się do walki o medale mistrzostw Polski.

miejsce zespół ilość meczów punkty bramki
1.  GKS Katowice 11 30 26-7
2.  Górnik Łęczna 11 28 40-17