Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMP: Podsumowanie sezonu 2021-2022

Akademickie Mistrzostwa Polski sezon 2021-2022 za nami. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie osiągnął bardzo dobry wynik zdobywając 1994,5 punktów tym samym zajmując w klasyfikacji generalnej 8 miejsce na 130 sklasyfikowanych uczelni. Wśród uniwersytetów zajęliśmy trzecie miejsce. Wystartowaliśmy w 43 spośród 48 dyscyplin, a do rozgrywek zgłoszonych zostało ponad 300 studentek, studentów i pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy rywalizowali o medale oraz prawo startu w zawodach często w wieloetapowym systemie kwalifikacji.

Największymi sukcesami były tytuły w drużynowej klasyfikacji generalnej.

Akademickie Mistrzostwo Polski zdobyły nasze Reprezentacje w:
- Snowboardzie kobiet: Aktualności - Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego UJ - Uniwersytet Jagielloński
- Trójboju siłowym kobiet: Aktualności - Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego UJ - Uniwersytet Jagielloński
- Piłce nożnej kobiet: Aktualności - Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego UJ - Uniwersytet Jagielloński

Na drugim stopniu podium stanęły Reprezentacje:
- Narciarstwo alpejskie kobiet: Aktualności - Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego UJ - Uniwersytet Jagielloński
- Tenis mężczyzn: Aktualności - Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego UJ - Uniwersytet Jagielloński

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyła natomiast nasza Reprezentacja
- w Jeździectwie Aktualności - Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego UJ - Uniwersytet Jagielloński

To tylko najlepsze spośród wyników drużynowych, wiele medali zdobyły także nasze Reprezentacje w typie uniwersytety.

W generalnej klasyfikacji medalowej Uniwersytet Jagielloński zajął ostatecznie 7 miejsce i 2 miejsce spośród Uniwersytetów. Co jest najlepszym wynikiem w historii startów UJ w Akademickich Mistrzostwach Polski. Jesteśmy najlepsi spośród małopolskich uczelni pokonaliśmy również nasze Koleżanki i Kolegów z Uniwersytetu Warszawskiego.

"Łupem" naszych studentów i studentek padły również indywidualne wyróżnienia. Najlepszymi w Polsce zostali:
- Joanna Sałek (trójbój siłowy),
- Ida Kupś (wspinaczka sportowa),
- Andrzej Kowalczyk (lekkoatletyka),
- Weronika Biela-Nowaczyk (snowboard),
- Maja Chyla (narciarstwo alpejskie)

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom oraz ich opiekunom za całoroczną pracę na treningach i Wasz wkład w tegoroczny sukces Uniwerstetu Jagiellońskiego na akademickich arenach sportowych.

Liczymy na co najmniej powtórkę tego wyniku w przyszyłm roku akademickim.

Do zobaczenia niedługo!

Komunikat końcowy AMP: 2122_klasyfikacja_generalna.pdf (ampy.pl)
Klasyfikacja medalowa AMP: 2122_klasyfikacja_medalowa.pdf (ampy.pl)

Więcej o tegorocznych AMP: Politechnika Gdańska znów najlepsza w cyklu Akademickich Mistrzostw Polski! - Pasja AZS