AMP: Siatkówka plażowa, Sopot 12-15.06.2022 r.

Para Aleksandra Petryka-Fijałkiewicz i Agata Zawierucha pod opieką trenera Zenona Matrasa udały się do Sopotu gdzie w dniach 12 - 15 czerwca rywalizowały w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Start w tych zawodach Panie zapewniły sobie poprzez system eliminacji. Pierwszym etapem były rozgrywki z poziomu województwa małopolskiego (Akademickie Mistrzostwa Małopolski), a następnie turniej półfinałowy AMP, czyli rywalizacja czterech województw (małopolskie, podkarpackie, lubelskie i świętokrzyskie).

Nasze Panie ostatecznie zajęły 17 miejsce w finałowym turnieju.

W klasyfikacji drużynowej, na którą składały się również wyniki pozostałych par danej uczelni, które zakończyły zmagania na rozgrywkach półfinałowych, Uniwersytet Jagielloński zajął ostatecznie:

a) 19 miejsce - Kobiety
b) 31 miejsce - Mężczyźni