Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Klub w mediach społecznościowych

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

AMP: Piłka nożna kobiet, Poznań 5-8.06.2022 r.

AMP: Piłka nożna kobiet, Poznań 5-8.06.2022 r.

Uniwersytet Jagielloński Akademickim Mistrzem Polski w piłce nożnej kobiet. Rozegrany w dniach 5-8 czerwca w Poznaniu turniej był pierwszym startem "Jagiellonek" w tej dyscyplinie i od razu zakończył się złotymi medalami - w klasyfikacji generalnej oraz kategorii uniwersytetów.

Zespół AZS UJ zdeklasował przeciwniczki, nie przegrywając przez cały turniej ani jednego spotkania i tracąc zaledwie dwie bramki. W fazie grupowej „Jagiellonki” pokonały kolejno UME Lublin 11:0, SGH Warszawa 7:0 oraz AWF Poznań 6:0. W fazie pucharowej akademiczki zremisowały 1:1 z UAM Poznań i pewnie pokonały PG Gdańsk 10:0, czym zapewniły sobie udział w półfinale. Tam na drodze stanął jeden z najsilniejszych rywali - WSG Bydgoszcz. Jednak i to spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1 dla UJ. Decydujący mecz o medal futbolistki rozegrały z UŁ Łódź, pod którego szyldem grało kilka zawodniczek dobrze znanych z boisk ekstraligowych, a nawet z reprezentacji Polski. "Jagiellonki" jednak rozprawiły się z wyżej notowanymi rywalkami aż 4:0.

- Przyjechaliśmy do Poznania po złote medale. W przekroju zawodów wygraliśmy zasłużenie. W każdym meczu byliśmy lepsi od przeciwników, co napędzało dziewczyny do sukcesu - mówi Krzysztof Krok, trener piłkarek z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Najlepszą piłkarką turnieju wybrano Annę Rędzię z Uniwersytetu Łódzkiego. Królową strzelczyń kobiet została Wiktoria Ossowska z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, a najlepszą bramkarką - Martyna Michalska AZS UJ.

Reprezentacja UJ na Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej: Anna Zapała, Aleksandra Nieciąg, Aleksandra Staniszewska, Martyna Michalska, Weronika Smaza, Dominika Woźniak, Julia Mordel, Alicja Duszyk, Julia Mazurek, Krzysztof Krok (trener), Krzysztof Habrat (fizjoterapeuta), Zuzanna Maronde (kierownik drużyny).

Komunikat końcowy: 2122_pilka_nozna_k_wyniki.pdf (ampy.pl)

Źródło: Sport - Uniwersytet Jagielloński (uj.edu.pl)