Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Klub w mediach społecznościowych

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

AMP: Tenis - Finał, Sopot 7-10.06.2022 r.

AMP: Tenis - Finał, Sopot 7-10.06.2022 r.

Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie Wojciech Kasperski, Jakub Mazurek, Jan Chrapisiński, Paweł Godek oraz trener Marcin Wróbel brali udział w Akademickich Mistrzostwach Polski odbywających w Sopocie 7-10.06 gdzie po trzech dniach rywalizacji i świetnie rozegranych meczach doszli do finału imprezy i ostatecznie ulegli faworytowi rozgrywek Akademii Kaliskiej w Kaliszu po debli i singlu 0:2.

W drodze po srebrny medal nasi tenisiści rozegrali w grupie mecze z trzema uczelniami, kolejno z Politechniką Poznańską 2:1, Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie 2:1 (mecz skończył się po 23, a rozpoczął po 18) i w decydującym meczu na korcie centralnym o pierwsze miejsce w grupie z Uniwersytetem Warszawskim 2:1 (zeszłorocznym wicemistrzem). 

W ćwierćfinale pokonali Uniwersytet Wrocławski 2:0, a w półfinale Uczelnię Łazarskiego w Warszawie. Mecze stały na bardzo wysokim poziomie i trwały często ponad cztery godziny. 

Oprócz drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej nasi zawodnicy zdobyli złoto w typie uniwersytetów!

Warto wspomnieć, że nasi wicemistrzowie do finałów zakwalifikowali się z drugiego miejsca w swojej strefie półfinałowej co było dobrym prognostykiem przed samymi finałami. 

Mistrzostwa w Sopocie były zwieńczeniem dobrego sezonu naszych tenisistów, którzy na samym początku sezonu w Akademickich Mistrzostwach Małopolski nie dali szans przeciwnikom z innych uczelni wygrywając w klasyfikacji drużynowej oraz zajmując I i II miejsce indywidualnie. 

Gratulujemy zawodnikom wspaniałego sukcesu!!  

Dziękujemy organizatorom Politechnice Gdańskiej za świetne przeprowadzenie turnieju!!

Komunikat końcowy: 2122_tenis_final_wyniki.pdf (ampy.pl)