Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Klub w mediach społecznościowych

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

AMP: Trójbój siłowy, Katowice 6-8 maja 2022 r.

AMP: Trójbój siłowy, Katowice 6-8 maja 2022 r.

​W dniach 6-8 maja odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym. Tegoroczna edycja okazała się historyczną dla Uniwersytetu Jagiellońskiego, z uwagi na zwycięstwo naszej sekcji kobiecej w klasyfikacji generalnej (oczywiście również w kategorii Uniwersytetów).

Na punktację drużynową złożyły się świetnie występy zawodniczek - Joanna Sałek zdobyła kolejne mistrzostwo Polski, tym razem w kategorii wagowej 84 kg, kolejny raz pobijając wszystkie cztery rekordy akademickie: 175.5 kg w przysiadzie ze sztangą, 100 kg w wyciskaniu sztangi leżąc, 213 kg w martwym ciągu i 488.5 kg w sumie trójboju.

Julia Broź dołożyła dwa medale do swojej kolekcji - złoty w klasyfikacji Uniwersytetów w kategorii 63 kg i brązowy w klasyfikacji generalnej. Bardzo udany debiut zaliczyła Patrycja Panasiuk, plasując się zaraz za Julią, na drugim miejscu w klasyfikacji Uniwersytetów kategorii 63 kg. Drużynę kobiecą dopełniały Weronika Kawa, także w kategorii 63 kg i Martyna Kopania w kategorii 76 kg, których udane starty podkreśliły dominację Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Swoją kolekcję medali AMP powiększył także Dominik Nowogórski, zdobywając srebro w klasyfikacji Uniwersytetów kategorii wagowej 74 kg. Niestety pomimo bardzo dobrych wyników pozostałych reprezentantów męskiej części sekcji - Rafała Zaremby, Wojciecha Łukasika, Szymona Łysika i Macieja Micka, panowie znaleźli się zaraz za podium klasyfikacji drużynowej Uniwersytetów.

Kadra UJ:

Kobiety: Martyna Kopania, Weronika Kawa, Joanna Sałek, Patrycja Panasiuk, Julia Broź
Mężczyźni: Dominik Nowogórski, Rafał Zaremba, Wojciech Łukasik, Szymon Łysik, Maciej Micka
Trener: Janusz Świerczek

Wyniki:
Kobiety: 2122_trojboj_k_wyniki.pdf (ampy.pl)
Mężczyźni: 2122_trojboj_m_wyniki.pdf (ampy.pl)

Autor: D. Nowogórski

Zobacz galerię zdjęć