Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMP: Snowboard, Szczawnica 3-6.03.2022 r.

Na zakończonych 6 marca Akademickich Mistrzostwach Polski w snowboardzie Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego Kobiet wywalczyła tytuł Akademickich Mistrzyń Polski. Na ten rewelacyjny wynik złożyły się bardzo dobre starty indywidualne w slalomie oraz banked slalomie. Organizatorem zawodów był Uniwersytet Śląski z Katowic.

Pierwszego dnia mistrzostw zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w slalomie. Po pierwszym przejeździe Weronika Biela-Nowaczyk oraz Paulina Pawlikowska zajmowały kolejno 2 i 5 miejsce, trzecia z punktujących zawodniczek Anna Lalik była 16. Po drugim przejeździe nasze doświadczone zawodniczki Weronika i Paulina  awansowały kolejno na 1 i 2 miejsce, a Ania podskoczyła na 15 lokatę i zgarnęła brąz spośród  Pań reprezentujących uniwersytety.

W banked slalomie nasze Panie również zdobywały medale. W klasyfikacji uniwersytetów Anna Lalik zdobyła złoto, a Paulina Pawlikowska srebro.

Rewelacyjne wyniki poza medalami indywidualnymi w klasyfikacji generalnej i typie uniwersytety dały złoto naszej uczelni w klasyfikacji generlanej. Uniwersytet Jagielloński został Akademickim Mistrzem Polski.

Panowie rywalizacje na trasach w Szczawnicy, zakończyli finalnie na 13 miejscu w klasyfikacji generlanej, a w typie uniwersytety 4 miejsce. Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Tomasz Pokutycki, który rewelacyjnie spisał się na trasach banked slalomu zdobywając srebrny medal w klasyfikacji generalnej oraz w typie uniwersytety.