AMM: Tenis stołowy- I rzut, 12.12.2021 r.

Pierwszy rzut Akademickich Mistrzostw Małopolski w tenisie stołowym zakończył się dużym sukcesem naszej kobiecej Reprezentacji, która co najmniej do wiosennej rozgrywki będzie zajmować dumnie pierwsze miejsce w tabeli. Uniwersytet Jagielloński podczas rozgrywanych na hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zawodach reprezentowała kadra 5 zawodniczek i 3 zawodników.

W tym roku organizator wprowadził nową formułę rozgrywania zawodów - turniej indywidualny z obliczaną na koniec na podstawie wyników punktacją uczelni.

Bardzo dobra postawa Pań zaowocowała rewelacyjnymi wynikami. W najlepszej szóstce zawodniczek znalazły się trzy nasze Reprezentantki Aleksandra Garb (1 miejsce), Anna Zając (3 miejsce) i Alicja Śliwa (miejsca 5-6). Kinga Chyl i Marta Szatny uplasowała się kolejno na miejscach 17-24 i 25-32.

Najlepszy wynik wśród Reprezentantów UJ uzyskał Kolega Filip Kołek zajmując miejsce 5-6. Na dalszych lokatach uplasowali się Aleksander Pietrow (13-16) i Roman Kraiński (17-24).

W klasyfikacji generalnej po I rzucie nasze Panie zajmują pierwsze miejsce, Panowie czwarte miejsce z 1 punktem straty do miejsca na podium.

Gratulujemy członkom Reprezentacji i opiekunowi Dariuszowi Igielskiemu.

Komunikat końcowy: WYNIKI-AMM-tenis-stolowy-12.12.pdf (azs.krakow.pl)