Cracoviada 2021

Zapraszamy studentów pierwszego roku do udziału w Cracoviadzie. Jest to cykl zawodów w których będziesz miał szansę rywalizować z Kolegami i Koleżankami z innych uczelni Małopolski. Zawody odbędą się w kilku dyscyplinach w dniach 17-21 listopada 2021 roku. Najlepsi zapewnią sobie awans do Finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku (3-5 grudnia 2021, Lublin).

Jeśli jesteś zaintresowany zgłoś się do nas azs@uj.edu.pl lub zadzwoń 12 623 44 80.

DYSCYPLINY CRACOVIADY:
🏀Koszykówka kobiet i mężczyzn
Termin: 20 listopada 2021 r.
Miejsce: Hala Sportowa UEK (ul. Rakowicka 27)

🏐Piłka siatkowa kobiet i mężczyzn
Termin: 20 listopada 2021 r.
Miejsce: Hala Sportowa AGH (ul. Piastowska 26a)

⚽️Futsal mężczyzn
Termin: 21 listopada 2021 r.
Miejsce: Hala Sportowa UEK (ul. Rakowicka 27)

🏃‍♂️Biegi przełajowe kobiet i mężczyzn
Termin: 17 listopada 2021 r.
Miejsce: Tereny zielone AWF (al. Jana Pawła II 78)

🏊‍♀️Pływanie kobiet i mężczyzn
Termin: 20 listopada 2021 r. godz. 18:00
Miejsce: Pływalnia AWF (al. Jana Pawła II 78)

🛶Ergometr wioślarski kobiet i mężczyzn
Termin: 20 listopada 2021 r. godz. 18:00
Miejsce:

🏓Tenis stołowy kobiet i mężczyzn
Termin: 20 listopada 2021 r.
Miejsce: Hala Sportowa AGH (ul. Piastowska 26a)

Podstawowe zasady uczestnictwa:
1. Start w zawodach jest bezpłatny. W CRACOVIADZIE mogą uczestniczyć wyłącznie studenci I roku studiów (po raz pierwszy przyjęci na studia).
2. W grach zespołowych dana Uczelnia może zgłosić jeden zespół do każdej dyscypliny, w konkurencjach indywidualnych Uczelnia może zgłosić dowolną ilość zawodniczek i zawodników.
3. W pływaniu jedna zawodniczka/jeden zawodnik może startować w dwóch konkurencjach indywidualnych.

Opis wydarzenia:
Jak co roku studentki i studenci pierwszego roku z całego województwa małopolskiego w ramach CRACOVIADY będą rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach indywidualnych i zespołowych. Celem cyklicznej już imprezy jest popularyzowanie sportu i kultury fizycznej wśród braci studenckiej w duchu rywalizacji fair play. Różnorodność konkurencji pozwala na to, aby każdy zawodnik i amator sportu coś dla siebie tam znalazł. Rozgrywane są, więc dyscypliny zespołowe: koszykówka, siatkówka, futsal, jak i indywidualne: biegi przełajowe, pływanie, ergometr wioślarski, tenis stołowy.

Nasza impreza jest częścią ogólnopolskiego projektu, jednakże o własnym, lokalnym charakterze. Eliminacje Igrzysk Studentów Pierwszego Roku to impreza organizowana równolegle w ośmiu Środowiskach AZS (Kraków, Poznań, Gdańsk, Warszawa, Lublin, Katowice, Łódź, Wrocław) na wzór oraz według przetestowanego przez wiele lat regulaminu i terminarza VARSOVIADY organizowanej od 56 lat przez AZS Warszawa.

Nagrodą za zwycięstwo w CRACOVIADZIE 2021 oprócz pucharów i dyplomów jest start na XII Ogólnopolskim Finale Igrzysk Studentów Pierwszego Roku, który w tym roku odbędzie się w Lublinie w dniach 3-5 grudnia br. Koszty zakwaterowania i wyżywienia pokrywa Zarząd Główny AZS, a częściowe koszty organizacyjne AZS Kraków.

Żródło: CRACOVIADA 2021 – AZS Kraków | Oficjalna strona Akademickiego Związku Sportowego Organizacja Środowiskowa w Krakowie